• 0543 237 86 79
  • info@webtasari.net

WordPress için Güvenlik önlemleri

htaccess, wp-config.php dosyalarınızın  dizini izinlerinizin 444 yapın
WordPress’in son sürümüne güncelleyin.
Güçlü bir şifre kullanın
 Güvenli bir şifre için, öncelikle en az 7-8 karakter kullanın. Büyük/küçük harfler, rakamlar ve !)-@/ vb. karakterler kullanın. Oturum açma girişimlerini engelleyin. http://wordpress.org/plugins/limit-login-attempts/ bağlantısındaki “limit login attemps” eklentisini kurun wp-admin girişinizi gizleyin.  wp-admin yönetici panel erişim URL’sini değiştirin veya cPanel kullanıyorsanız “Password Protect Directories” menüsünden “wp-admin” klasör adına tıkladıktan sonra tarayıcı üzerinden şifreli çalışan bir güvenli bölge oluşturun. Standart olarak belirlenen Admin kullanıcı adını değiştirin. Veritabanı ve FTP yedeklerinizi alın. Kullanılan tüm eklentileri, scriptleri en yeni versiyonlarına yükselterek güncel tutun. Spam yorumları Captcha eklentisi ile önleyin. Download linki: https://wordpress.org/plugins/si-captcha-for-wordpress/ Kullanımda olmayan veritabanı ve web uygulamalarını hesabınızdan silin. Risk oluşturan yazma izinlerini düzeltin. Konfigürasyon dosyalarınızı gizleyin WordPress sürümünüzü gizleyin. functions.php dosyanızın içerisine gelin ve kodların en altına aşağıda bulunan kodu ekleyin. remove_action(‘wp_head’, ‘wp_generator’); Sonrasında ana sayfanıza gelip tarayıcınızdan sayfa kaynağını görüntüle yaparak sonucu kontrol edebilirsiniz. WordPress şifrelerinizin ele geçirilmesini önleyin.
WordPress yazılımınızın bulunduğu hosting hizmetinizin şifrelerini FTP istemci programınızda (Filazilla, FTPcute vb.) kayıtlı bırakmayın. Özellikle FTP istemcinizde hatırlatma özelliği açık olan hesap şifreleriniz çerezlerden çalınabilmektedir. Bu yüzden şifre hatırlatma özelliğini kullanmak yerine her defasında şifrelerinizi el ile girin. İnternet site güvenliğinde en büyük güvenlik açıklarından birisi güvenli olmayan bir bilgisayardan web sitenize erişim sağlamaktır. Virüsler, malware ve keylogger’lar gizli bir şekilde bilgisayarınızda yüklü ve web site dosyalarınıza bulaşarak tehdit oluşturabilirler. En pratik yöntem kişisel bilgisayarınızda düzenli olarak güvenilir bir virüs programıyla tarama yapmaktır. Antivirüs uygulamaları Burada bilgisayarınızın güvenliği için bazı kaliteli ve güvenli aynı zamanda ücretsiz virüs programlarını sizlere sunduk. Bu yazılımları uygulamaların resmi web sitelerinden aşağıdaki bağlantılar üzerinden indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Windows için: – Ad-Aware Anti-Malware indirme bağlantısı         : http://free.lavasoft.com/products.aspx – ClamWin indirme bağlantısı                                         : http://www.clamwin.com/content/view/18/46/ – Malwarebytes Anti-Malware indirme bağlantısı : http://www.malwarebytes.org/ kaynak: birhost

Diğer Makaleler

Seo uyumlu link yapısı nasıl olmalıdır?

Fotoğrafta Plan Haber fotoğrafının değerini belirleyen ölçütler

Fotoğrafta Plan Fotoğrafik objeler…

Görüntüle

Kağıt boyutları a1,a2,a3,a4,a5

Standart Kağıt boyutları Uluslararası…

Görüntüle

Biz Kimiz

webtasari.net olarak 2006 yılından bu yana tecrübemizle webtasarım grafik tasarım logo karvizit afiş broşür tasarımı seo google optimizasyonu konularında hizmet vermekteyiz.

Aylık Bülten'e Kaydolun

Son gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizle kaydolun

Bize Ulaşın

webtasari.net.
Perpa Ticaret Merkezi
Şişli/İstanbul
P : 0543 237 86 79
E : info@webtasari.net
W : www.webtasari.net

© 2019, Tüm hakkı saklıdır. seo web master | webtasari.net
web tasarım seo hizmetleri