• 0543 237 86 79
  • info@webtasari.net

Belirli Bir Alanı iframe ile Gösterin

Başka sitelerden güncel veri çekmemiz gerektiğinde ilk başvurduğumuz kod genelde iframe kodudur. Ancak iframe ile sitenin tamamı gelmekte ve bu da sayfa tasarımımızı bozmaktadır. Şimdi vereceğimiz kod ile iframe ile çağırdınız sayfanın istediğiniz bir yerini göstermeniz mümkün. İlk önce style kodumuzu oluşturuyoruz.

Style dosyamızda yazmış olduğumuz iccerceve içinde ki height ve width değerleri iframe olarak çağırılan sayfanın kullanım alanları yani 150 ye 150 değer girerseniz siteninde o kadarlık bir kısmı gözükür. Left ve top kısmına girdiğiniz değerler ise iframe olarak çağırılan sayfanın ne kadar sol ve üst kısmından sonrasının geleceğini belirler. Sağa yada yukarı aşağı kaymasını isterseniz overflow: hidden yerine overflow-y : hideen  veya overflow-x : hidden olarak değiştirmesliniz. Eğer kaydırma çubuğunu kaldırmak isterseniz de overflow kısmını silip aşağıda ki iframe kodu içinde olan scrolling="no" seçeneğini scrolling="yes" olarak değiştirin. Sonrasında ise iframe kodumuzu ekliyoruz. 
alıntıdır: http://online-ders.com

Diğer Makaleler

Enaz Arıza Yapan Otomobiller

Sahibine en az masraf çıkaran…

Görüntüle

web sitem googlede çıkmıyor!

Salep’in Bilinmeyen Güzellikleri

1- Aç kalmadan kilo vermek isteyenler,…

Görüntüle

Biz Kimiz

webtasari.net olarak 2006 yılından bu yana tecrübemizle webtasarım grafik tasarım logo karvizit afiş broşür tasarımı seo google optimizasyonu konularında hizmet vermekteyiz.

Aylık Bülten'e Kaydolun

Son gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizle kaydolun

Bize Ulaşın

webtasari.net.
Perpa Ticaret Merkezi
Şişli/İstanbul
P : 0543 237 86 79
E : info@webtasari.net
W : www.webtasari.net

© 2019, Tüm hakkı saklıdır. seo web master | webtasari.net
web tasarım seo hizmetleri